September 2015 | پایگاه اطلاع رسانی توتیا نیوز :: Tutia News Agency

September 2015

کوکوی کدو سبز

September 29, 2015 - 17:53
ارسال شده در:
0 comments
کوکوی کدو سبز

طرز تهیه: کدوهای سبز را بشویید و خشک کنید ، کدوها را با پوست رنده کنید و مقداری نمک روی کدوها بپاشید سپس به مدت 10 دقیقه استراحت دهید.

پس از این مدت زمان آب اضافی کدو را با فشار دست بگیرید ، کدوها را داخل کاسه ای بریزید سپس آرد ، تخم مرغ ها ، پیازچه های خرد شده ، بکینگ پودر ، نمک و فلفل را اضافه و خوب مخلوط کنید تا مایه کوکو یکدست شود.

داخل ماهایتابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود سپس با قاشق از مایه کوکو بردارید و داخال ماهیتابه بریزید.

کوکوی اسفناج پنیری

September 29, 2015 - 17:48
ارسال شده در:
0 comments
کوکوی اسفناج پنیری

طرز تهیه: داخل ماهیتابه چند قاشق روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید سپس اسفناج ، سیر و پیازچه خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید تا نرم شوند و آب اضافی اسفناج کشیده شود.

داخل کاسه ای تخم مرغ ها ، پنیر پارمزان ، شیر ، نمک و فلفل بریزید و خوب مخلوط کنید تا یکدست شود سپس این مخلوط را روی اسفناج ها بریزید و پخش کنید.

مقداری پنیر خامه ای روی کوکو اسفناج بریزید ( از هر نوع پنیری که دوست دارید میتوانید استفاده کنید ) ، حرارت را ملایم کنید و اجازه دهید تخم مرغ خودش را بگیرد سپس برش بزنید و سرو کنید.

کوکوی مارچوبه و موسیر

September 29, 2015 - 14:32
ارسال شده در:
0 comments
کوکوی مارچوبه و موسیر

طرز تهیه: کره و مقداری روغن را داخل ماهیتابه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید ، پیازچه و موسیر خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید تا نرم شوند سپس مارچوبه های خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید.

تخم مرغ ها را داخل کاسه ای بشکنید و نمک و فلفل را اضافه کنید و خوب بزنید تا یکدست شود سپس تخم مرغ را روی مواد بریزید و پخش کنید.

کوکوی کدو سبز مخصوص

September 29, 2015 - 14:21
ارسال شده در:
0 comments
کوکوی کدو سبز مخصوص

طرز تهیه: کدو سبزها را بشویید و با پوست به صورت حلقه ای و نازک برش بزنید.

داخل ماهیتابه روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید سپس کدوهای حلقه شده را در روغن سرخ کنید تا رنگ کدوها طلایی شود.

تخم مرغ را داخل کاسه ای بشکنید و پنیر پارمزان ، پنیر خامه ای ، ریحان خرد شده ، نمک و فلفل را اضافه و خوب مخلوط کنید تا یکدست شود سپس روی کدوهای سرخ شده بریزید و پخش کنید.

حرارت را ملایم کنید تا کوکو بپزد ، پس از اینکه یک طرف طلایی شد برگردانید تا طرف دیگر نیز چند دقیقه حرارت ببیند و طلایی شود سپس برش بزنید و سرو کنید.

کوکوی ذرت و گشنیز

September 29, 2015 - 14:02
ارسال شده در:
0 comments
کوکوی ذرت و گشنیز

طرز تهیه: آرد و زیره را داخل کاسه ای بریزید و مخلوط کنید سپس تخم مرغ ها ، آبلیمو ، آب ، نمک و فلفل اضافه کنید و خوب بزنید تا یکدست شود.

پیاز را خرد کرده ، تفت دهید و همراه با دانه های ذرت و گشنیز خرد شده به مواد دیگر اضافه کنید.

داخل ماهیتابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا داغ شود ، با قاشق از مایه کوکو بردارید و داخل روغن داغ بریزید ، پس از اینکه یک طرف سرخ شد برگردانید تا طرف دیگر نیز سرخ شود.

کتلت گوشت و مرغ شکم پر

September 29, 2015 - 12:56
ارسال شده در:
0 comments
کتلت گوشت و مرغ شکم پر

طرز تهیه: گوشت مرغ ، گوشت قرمز ، 2 عدد تخم مرغ ، 1 عدد پیاز رنده شده آب گرفته ، پودر سیر ، کدو سبز رنده شده آب گرفته ، سس مایونز ، آرد ، نمک و فلفل را داخل کاسه ای بریزید و خوب مخلوط کنید تا یکدست شود ( پیاز و کدو سبز را ریز رنده کنید ).

داخل ماهیتابه چند قاشق روغن بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید ، قارچ و پیاز خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید تا نرم شوند و آب قارچ کشیده شود ، ماهیتابه را از روی حرارت بردارید و برنج پخته را اضافه کنید ، نمک و فلفل بزنید و خوب مخلوط کنید.

کوکو سیب زمینی و گشنیز

September 29, 2015 - 12:15
ارسال شده در:
0 comments
کوکو سیب زمینی و گشنیز

طرز تهیه: سیب زمینی ها را بپزید و پوست بکنید ، سیب زمینی های پخته را له یا رنده کنید.

سیب زمینی های له شده را داخل کاسه ای بریزید و به آن گردو ، تخم مرغ ، گشنیز خرد شده ، آرد ، زیره ، نمک و فلفل اضافه و خوب مخلوط کنید.

آرد سوخاری را داخل بشقاب بریزید ، مقداری از مایه کوکو بردارید و داخل آرد بزنید سپس داخل روغن داغ بیندازید تا سرخ شود ،تمام کوکوها را به همین صورت آماده کنید.

فلافل

September 29, 2015 - 12:09
ارسال شده در:
0 comments
فلافل

طرز تهیه: نخود را از شب قبل خیس دهید و تا روز بعد چند بار آب آن را تعویض کنید.

نخود خیس خورده را داخل میکسر بریزید و پیاز خرد شده ، سیر ، جعفری خرد شده ، پودر زیره ، تخم گشنیز ، آبلیمو ، نمک و فلفل را اضافه کنید و خوب بزنید تا مایه فلافل یکدست شود ( همچنین میتوانید نخود را 2 بار چرخ کنید و مواد دیگر را به آن اضافه کنید ).

تخم مرغ و آرد نخودچی را به مواد فلافل اضافه کنید و خوب ورز دهید تا خمیر نرمی بدست بیاید ، با دست از مایه فلافل بردارید و به شکل گرد حالت دهید.

کرپ مرغ و پنیر و سبزیجات

September 28, 2015 - 15:47
ارسال شده در:
0 comments
کرپ مرغ و پنیر و سبزیجات

طرز تهیه: داخل ماهیتابه روغن بریزید ، پیازهای خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید تا نرم شود سپس فلفل دلمه ای خرد شده ، سینه مرغ خرد شده ، نمک و فلفل را اضافه کنید و مجدد تفت دهید.

پس از تغییر رنگ مرغ ، قارچ های خرد شده ، رب گوجه فرنگی ، ذرت و مقداری ریحان و جعفری خرد شده را اضافه کنید ، تفت دهید تا آب غذا کشیده شود سپس از روی حرارت بردارید و پنیر پیتزای رنده شده را اضافه کنید.

املت اسفناج و پنیر

September 28, 2015 - 15:18
ارسال شده در:
0 comments
املت اسفناج و پنیر

طرز تهیه: اسفناج و گوجه های خرد شده را روی حرارت متوسط قرار دهید ، کره و نمک روی آن بریزید و 5 دقیقه تفت دهید سپس 1/2 لیوان آب اضافه کنید ، در ظرف را ببندید و 10 دقیقه اسفناج را بپزید ؛ پس از 10 دقیقه در ظرف را باز بگذارید و حرارت را بالا ببرید و تفت دهید تا اب مواد کشیده شود سپس از روی حرارت بردارید.

تخم مرغ ها را داخل کاسه ای بشکنید و شیر ، نمک و فلفل به تخم مرغ ها اضافه کنید و با چنگال مخلوط نمایید تا مایه یکدست شود.

املت خرما

September 28, 2015 - 15:02
ارسال شده در:
0 comments
 املت خرما

طرز تهیه: ابتدا هسته خرماها را در بیاورید ، خرما ها را به چند قسمت تقسیم کنید و به همراه گردو های خرد شده در کمی روغن و کره  تفت دهید.

پس از اینکه کمی رنگ خرماها تیره شد و بافت نرم تری پیدا کرد تخم مرغ ها را تک تک درون تابه بشکنید و با قاشق مخلوط کنید ، در انتها نیز به مقدار کافی نمک و فلفل بریزید و در ظرف مناسب به همراه نان سرو نمائید.

ساندویچ سالاد تخم مرغ

September 28, 2015 - 14:49
ارسال شده در:
0 comments
ساندویچ سالاد تخم مرغ

طرز تهیه: ساقه کرفس را خرد کنید ، تخم مرغ ها را بپزید و پوست بکنید سپس در میکسر همراه با نمک ، فلفل ، ابلیمو ، کرفس خرد شده و شوید خرد شده میکس کنید.

پس از ترکیب شدن مواد سس مایونز یا ماست خامه ای را به تخم مرغ های میکس شده اضافه کنید ، درون نان تست کاهو قرار دهید و مخلوط تخم مرغ و سس را روی ان بگذارید و نوش جان کنید.

نکته: بسته به میزان غلظتی که میخواهید میتوانید مقدار ماست یا سس را کم یا زیاد کنید ، بهتر است برای طعم بیشتر از شوید تازه خرد شده استفاده کنید.

Pages