October 2015 | پایگاه اطلاع رسانی توتیا نیوز :: Tutia News Agency

October 2015

رولت سبزیجات با کالباس و پنیر

October 31, 2015 - 19:47
ارسال شده در:
0 comments
رولت سبزیجات با کالباس و پنیر

طرز تهیه: کالباس را ریز خرد کنید و داخل کاسه ای بریزید سپس پنیر رنده شده ، سیر رنده شده ، سس مایونز ، شوید و ریحان ساطوری شده، ذرت و فلفل دلمه ای خرد شده را اضافه و خوب مخلوط کنید تا مواد یکدست شوند ( از هر نوع پنیری که دوست دارید میتوانید استفاده کنید ).

تارت پنیر خامه ای

October 31, 2015 - 18:01
ارسال شده در:
0 comments
تارت پنیر خامه ای

طرز تهیه: پنیر خامه ای و کره را باهم مخلوط کنید. می توانید از ماگارین نیز استفاده کنید. 1/3 از کرم را کنار بگذارید و به 2/3 باقی مانده آرد اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا یکنواخت گردد.

کرم و خمیر تارت را 1 ساعت در یخچال قرار دهید.

فر را تا دمای 165 درجه ی سانتی گراد گرم کنید.

شیرینی ناپلئونی با خمیر هزارلا

October 31, 2015 - 14:42
ارسال شده در:
0 comments
شیرینی ناپلئونی با خمیر هزارلا

طرز تهیه: روی سطح کار آرد بپاشید ، خمیر را بخرید یا خودتان آماده کنید ، خمیر را روی سطح کار قرار دهید و به صورت مربع های 10 سانتیمتر در 10 سانتیمتر برش بزنید ( میتوانید اندازه مربع ها را کمتر یا بیشتر کنید ).

ته قالب کاغذ روغنی قرار دهید و خمیرها را داخل سینی بگذارید سپس سینی را داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید به مدت 50 – 60 دقیقه قرار دهید تا خمیرها برشته و طلایی شوند.

پای گوجه فرنگی و پنیر

October 31, 2015 - 13:36
ارسال شده در:
0 comments
پای گوجه فرنگی و پنیر

طرز تهیه: فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود.

خمیر پای را آماده کنید ، قالب را چرب کنید و خمیر را داخل قالب قرار دهید و پهن کنید ( با فشار دست خمیر را به دیواره های قالب بچسبانید ) ، گوجه فرنگی ها را خرد کنید و روی آنها نمک بپاشید سپس گوجه فرنگی ها را داخل صافی بریزید و با فشار دست آب اضافی اش را بگیرید.

کوفته تبریزی

October 29, 2015 - 15:45
ارسال شده در:
0 comments
کوفته تبریزی

طرز تهیه:  ابتدا برای تهیه سس کوفته درون قابلمه آب ، پیاز داغ ، رب گوجه فرنگی ، کمی ادویه ، دارچین ، گل سرخ ، کمی مرزه و تره خرد شده بریزید و بگذارید جوش بیاید سپس حرارت را کم کنید.

لپه ها را از شب قبل خیس دهید ، لپه ها را بپزید و با آب سرد ابکشی کنید.

لپه ها را به همراه 1 پیاز کوچک و نصف گوشت چرخ کنید سپس تخم مرغ ها و نصف دیگر گوشت را به همراه سبزی کوفته ، ارد نخودچی ، نمک ، فلفل و دارچین به مواد اضافه کنید و خوب مخلوط کنید یا ورز دهید ( مانند مایه کباب کوبیده ).

دسر پاناکوتا با سس میوه

October 29, 2015 - 15:16
ارسال شده در:
0 comments
دسر پاناکوتا با سس میوه

طرز تهیه: برای درست کردن مایه خامه‌ای پاناکوتا ، شیر و خامه را در ظرفی فلزی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید تا با هم مخلوط شوند.

شکر و پودر ژلاتین را به مخلوط شیر و خامه اضافه کنید و آن قدر هم بزنید تا شکر و ژلاتین حل شوند ( دقت کنید که مایه شما نجوشد ، اگر مایه شما به حد جوش رسید باید ان را از روی حرارت بردارید و اجازه دهید کمی خنک شود و دوباره ادامه دهید ).

دسر گلابی دارچینی

October 29, 2015 - 14:44
ارسال شده در:
0 comments
دسر,گلابی,دارچین

طرز تهیه:  گلابی ها را پوست بکنید اما دم انها را جدا نکنید ، هر گلابی را از وسط به دو قسمت کرده و هسته ها را خارج کنید.

روی گلابی ها کمی ابلیمو بزنید تا رنگ شان تغییر نکند ، درون ظرفی نسوز گلاب یا عرق بهار نارنج مخلوط با دارچین بریزید و گلابی ها را در یک ردیف منظم کف ظرف و روی این مخلوط بچینید.

پودینگ نشاسته زعفرانی

October 29, 2015 - 14:26
ارسال شده در:
0 comments
پودینگ نشاسته زعفرانی

طرز تهیه: نشاسته را در شیر سرد حل کنید و به همراه پودر قند و نمک درون قابلمه روی حرارت قرار دهید تا جوش بیاید سپس حرارت را کم کنید ( مراقب باشید ته نگیرد ).

سفیده ها و زرده های تخم مرغ را جدا کنید ، زرده های تخم مرغ را بزنید و بهمراه زعفران به مخلوط نشاسته اضافه و مخلوط نمائید.

پودینگ موز

October 29, 2015 - 13:57
ارسال شده در:
0 comments
پودینگ موز

طرز تهیه: 3 عدد از موزها را پوست بکنید و خرد کنید و داخل مخلوط کن بریزید ، شیر و خامه را به موز اضافه کنید و بزنید سپس زرده های تخم مرغ ، نمک ، شکر و نشاسته ذرت را اضافه کنید و بزنید تا مواد یکدست شوند.

مواد میکس شده را داخل قابلمه ای بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید و هم بزنید تا پودینگ غلیظ شود ( در تمام مدت هم بزنید تا پودینگ ته نگیرد ).

دسر پارفیت موز و توت فرنگی

October 28, 2015 - 17:55
ارسال شده در:
0 comments
دسر پارفیت موز و توت فرنگی

طرز تهیه: پنیر خامه ای ، پودر قند و خامه را داخل کاسه ای بریزید و خوب مخلوط کنید تا حجیم و یکدست شود.

موز و توت فرنگی را خرد کنید سپس داخل لیوان های سرو را با موز ، توت فرنگی ، جو پرک ، بیسکوییت خرد شده و کرم خامه ای پر کنید ، ظرف دسر را داخل یخچال قرار دهید تا خوب سرد شود سپس سرو کنید.

بال مرغ کبابی با سس پرتقال

October 27, 2015 - 12:51
ارسال شده در:
0 comments
بال مرغ کبابی با سس پرتقال

طرز تهیه: بال های مرغ را داخل کاسه ای بریزید و روی آنها روغن زیتون ، نمک ، فلفل سیاه و ادویه مرغ بریزید و با دست خوب مخلوط کنید تا سطح بال ها کامل به مواد آغشته شود.

بال های مزه دار شده را به مدت 30 – 40 دقیقه داخل فر ، کباب پز یا هواپز قرار دهید تا بال ها کباب شوند ( در صورت استفاده از فر یا کباب پز در اواسط پخت بال ها را پشت و رو کنید ).

چیکن کوردن بلو با سس قارچ

October 27, 2015 - 12:41
ارسال شده در:
0 comments
چیکن کوردن بلو با سس قارچ

طرز تهیه: سینه های مرغ را تمیز کنید و بشویید ، بخش میانی سینه مرغ را با چاقو شکافی ایجاد کنید.

داخل این شکاف را با پنیر چدار و کالباس پر کنید ( برای هر سینه مرغ 2 ورقه کالباس و 50 گرم پنیر لازم است ، میتوانید از هر پنیری که دوست دارید استفاده کنید ).

پس از پر کردن داخل مرغ ها دو طرف آن را روی هم بیاورید و با خلال دندان محکم کنید.

Pages