رولت نان و سوسیس

زمان خواندن
کمتر از
1 دقیقه
خوانده شده تا کنون

رولت نان و سوسیس

September 28, 2015 - 10:16
ارسال شده در:
0 comments

آرد سفید 3 پیمانه    

کره 100 گرم   

سوسیس  10 عدد   

ماست 1 پیمانه

بکینگ پودر 2 قاشق مرباخوری    

نمک  نصف قاشق چایخوری    

شکر 2 قاشق مرباخوری

طرز تهیه: ابتدا کره را روی حرارت ملایم آب کنید سپس ماست را به آن اضافه کرده و مخلوط نمائید ، مواد خشک را 3 بار الک کرده و به ماست و کره اضافه کنید و بهم بزنید تا خمیر نرمی بدست بیاید سپس اجازه دهید خمیر به مدت 20 تا 30 دقیقه استراحت کند.

پس از مدت زمان لازم برای اماده سازی خمیر ان را به 10 قسمت مساوی تقسیم کنید ، یک تکه از خمیر را به شکل مستطیل به طولی کمی بیشتر از سوسیس و عرضی 3 سوسیس روی سطح صافی به قطر نیم سانت باز کنید سپس سوسیس را روی خمیر گذاشته و خمیر را دور آن بپیچانید و اطراف آن را با فشار دست خوب به یکدیگر متصل کنید.

از سمتی که سوسیس قرار دارد برش های 1 سانتی بزنید اما مراقب باشید این برش ها تا انتهای خمیر نرود و فقط سوسیس برش بخورد ، از راست به چپ برش های سوسیس را باز کرده و کنار هم بچینید تا به شکل دلخواه خود برسید.

تمام خمیرها را به همین شکل آماده کنید و یا به دلخواه خمیر را بصورت نوار درآورده و دور سوسیس بپیچانید سپس درسینی فر که چرب کرده اید با فاصله چیده و روی نانها زرده تخم مرغ بزنید و کنجد بپاشید.

سینی نان را در فر با حرارت 200 درجه سانتیگراد و به مدت 30 دقیقه قرار دهید ، چند دقیقه اخر زمان پخت بالای فر را روشن کنید تا روی نان ها طلایی شود سپس همراه با سس کچاب یا تند سرو نمائید.

نکته: مقدار سوسیس ها بستگی به اندازه انها دارد ، هر چه طول سوسیس بیشتر باشد مقداری که باید با این خمیر تهیه کنید کمتر میشود.

برچسب ها: