مطلب قبل
مطلب بعد

سوپ شیر

زمان خواندن
کمتر از
1 دقیقه
خوانده شده تا کنون

سوپ شیر

July 14, 2015 - 16:02
ارسال شده در:
0 comments

هویج 3 عدد  

سیب زمینی 1 عدد

جو پرک 1 لیوان  

بلغور گندم 1/2 لیوان

آرد 1 قاشق غذاخوری  

مرغ 200 گرم 

آبلیمو 3 قاشق غذاخوری

پیاز 1 عدد

شیر 6 لیوان  

جعفری خرد شده برای تزیین 

نمک و فلفل و خامه به مقدار لازم

طرز تهیه: جو و بلغور را از 1 ساعت قبل در مقداری آب سرد خیس دهید ، هویج و سیب زمینی را خرد کنید و کنار بگذارید.

پیاز را خرد کنید و همراه با مرغ و 4 لیوان آب داخل قابلمه بریزید و با حرارت ملایم بپزید و پس از 1 ساعت جو ، بلغور و هویج را به آن اضافه کنید ، پس از 1 ساعت سیب زمینی خرد شده را اضافه کنید ، دقت کنید در تمام مراحل حرارت زیر ظرف کاملا ملایم و درب ظرف بسته باشد.

وقتی مواد کاملا پختند در ظرف را بردارید و اجازه دهید تا کمی آب سوپ کشیده شود و اگر مرغی که استفاده کردید دارای استخوان بود آن را جدا کنید ، پس از اینکه آب سوپ کشیده شد ، 1 قاشق غذا خوری آرد را در 1 لیوان شیر سرد حل کنید و داخل سوپ بریزید و مخلوط کنید سپس باقیمانده شیر را کم کم به سوپ اضافه کنید ، توجه داشته باشید که یکباره تمام شیر را داخل ظرف نریزید.

پس از اضافه کردن شیر و تا آخرین مرحله پخت در ظرف را باز بگذارید و کمی حرارت را بیشتر کنید و هرچند دقیقه یکبار سوپ را هم بزنید ، اغلب 1 ساعت بعد از اضافه کردن شیر ، سوپ آماده مصرف است ، از 1 ساعت به بعد هرچه سوپ بیشتر روی حرارت باشد غلیظ تر میشود که این بستگی به خودتان دارد.

چند دقیقه قبل از سرو آبلیمو و فلفل را به سوپ اضافه کنید و هم بزنید و نمک آن را تست نمائید ، سوپ را در ظرف مورد نظر بریزید و روی آن را با جعفری خرد شده و مقداری خامه تزئین کنید ( میتوانید سوپ را داخل میکسر بزنید تا یکدست شود سپس سرو کنید ).

برچسب ها: