سُس همه فن حریف بشامل

زمان خواندن
کمتر از
1 دقیقه
خوانده شده تا کنون

سُس همه فن حریف بشامل

December 06, 2015 - 13:11
ارسال شده در:
0 comments

سس بشامل یه سس بسیار بسیار خوشمزه و ساده فرانسوی هست که تو کل اروپا رواج داره اگه طرفدار غذاهای ایتالیایی باشید حتما به اسم این سس توی طبخ پاستا و لازانیا برخوردید... این سس رو میتونید جایگزین سس لازانیا کنید یا بریزیدش روی ماکارونی آماده یا حتی ساندویج و انواع خوراک و دیپ! حتی توی سوپ هم خوشمزه میشه خلاصه سس همه فن حریفیه و دستتونم توی به کار بردن ادویه کاملا بازه.

مواد لازم:

    آرد سفید: 10 گرم
    کره: 10 گرم
    شیر: 200 میلیمتر
    پیاز: 1 عدد کوچک
    برگ بو: 1 عدد
    نمک وفلفل: به میزان لازم

طرز تهیه:
1- برای تهیه شیر طعم دار برگ بو را با میخک به پیاز وصل کرده و داخل شیر قرار میدهیم. شیر را حرارت داده تا جوش آمده و از روی حرارت بر میداریم.
2- آرد را در کره تفت داده تا رنگ آن عوض نشود. توجه کنید که برای تهیه سس بشامل از white roux استفاده میکنیم.
3- سپس شیر طعم دار را که گرم است آرام آرام به کره و آرد روی حرارت اضافه کرده هم میزنیم تا آرد در شیر باز شود. کمی حرارت داده تا سس کمی غلیظ شود.
4- نمک فلفل (ترجیحا فلفل سفید) به سس اضافه کنید. سس آماده است و میتوانید از این سس به صورت مستقل و یا به عنوان پایه سایر سس ها که در آینده برای شما قرار خواهم داد استفاده کنید.
نکات:
توجه کنید که این دستور بر طبق متد فرانسوی است. میتوانید از مزه دار کردن شیر بگذرید و کار را راحت تر انجام دهید. به این معنی که تنها شیر را گرم کنید و پس از کمی خنک شدن ادامه مراحل را انجام دهید.
سس بشامل یکی دیگر از سس های پایه شش گانه است. این سس که پایه بسیاری از سس های دیگر است بسیار راحت تهیه شده و بسیار نیز پر کاربرد است.

 

برچسب ها: