طب سوزنی و طب گیاهی راه حل لاغری بدن برای بازیگران هالیوود و سایر مردم!

زمان خواندن
کمتر از
1 دقیقه
خوانده شده تا کنون

طب سوزنی و طب گیاهی راه حل لاغری بدن برای بازیگران هالیوود و سایر مردم!

July 29, 2016 - 16:29
ارسال شده در:
0 comments

بازیگر جنیفر لوپز از طب سوزنی برای کاهش وزن و لاغری استفاده می‌کند

اخیراً مجلات مختلفی این مسئله را تأیید کرده‌اند که جنیفر لوپز در حقیقت برای کاهش وزن خود از طب سوزنی استفاده می‌کند.

درواقع جنیفر لوپز تنها کسی نیست که به طب سوزنی روی آورده است، بلکه امروزه بسیاری از ستاره‌ای خوش‌چهره هالیوودی به مشتریان پر و پا قرص کلینیک‌های طب سوزنی تبدیل‌شده‌اند و از آن برای کاهش وزن و جوان‌سازی چهره و پوست خود استفاده می‌کنند.

جنیفر لوپز نه تنها از طب سوزنی استفاده می‌کند، بلکه گیاهان دارویی چینی را هم برای کمک به بهبود اثر طب سوزنی مصرف می‌کند و به گفته خودش دونگ گوا پای، یا همان دانه‌های خربزه قصبه، گیاه موردعلاقه او است.

طب سوزنی باعث تحریک اندورفین شده و به این صورت استرس و خستگی بدن را کاهش می‌دهد. به این صورت استفاده از طب سوزنی می‌تواند به جلوگیری از پرخوری کمک کند.

طب سوزنی همچنین می‌تواند متابولیسم را بهبود داده و به جذب ترکیبات مغذی در بدن کمک کند.

مقدار وزنی که هر بیمار با کمک طب سوزنی می‌تواند کاهش دهد به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل سن و بنیه بیمار می‌شود.

سطح سلامت فردی که تحت درمان طب سوزنی برای کاهش وزن قرار دارد یکی از عواملی است که نقش به سزایی در کاهش وزن بازی می‌کند یعنی به‌طور مثال:

اگر عامل چاقی و اضافه‌وزن، بیماری‌های کیسه صفرا یا خستگی و فرسودگی کلیه باشد، اضافه‌وزن به وجود آمده به‌سادگی قابل برطرف شدن نیست و برای برطرف کردن مشکل باید از روش‌های مختلف در کنار طب سوزنی استفاده کرد.

ژورنال The International Journal of Obesity اخیراً نقدی مثبت در مورد طب سوزنی منتشر کرده است و از مزایای طب سوزنی و تأثیر آن در کمک به کاهش وزن و چاقی گفته است.

دکتر ادوارد لامادرید اهل شیکاگو، یک مطالعه کنترل‌شده علمی بر روی طب سوزنی کاهش وزن انجام داده است که نشان می‌دهد 95 درصد از بیمارانی که تحت درمان طب سوزنی قرارگرفته‌اند در طول یک دوره 6 هفته‌ای کاهش وزن چشم‌گیری را تجربه کرده‌اند.

همچنین کسانی که تحت این آزمایش قرارگرفته بودند، افزایش قابل‌توجه سطح انرژی و احساس سلامت و شادابی روحی و فیزیکی را تجربه کردند.

جنیفر لوپز که خود به استفاده از طب سوزنی اعتراف کرده، گفته است که با استفاده از طب سوزنی خواب بهتری را تجربه کرده است.

درواقع خود بی‌خوابی و خواب نامناسب شبانه یکی از عواملی است که بر روی اضافه‌وزن و چاقی تأثیر می‌گذارد و برطرف کردن این مشکل می‌تواند به کاهش وزن منجر شود.

در گزارشی که توسط موسسه US National Institute of Health منتشرشده است، دکتر کاتز تأیید کرده که «بهبود خواب شبانه می‌تواند به‌اندازه انجام ورزش و رژیم‌های غذایی در کنترل وزن و حفظ وزن کاهش‌یافته، مؤثر باشد»

ازجمله بازیگران هالیوودی دیگر که از طب سوزنی برای زیبایی استفاده می‌کنند می‌توان به ساندرا بولاک، ازجمله افراد سرشناس فیلم‌های هالیوود، اشاره کرد.ساندرا سه بار در هفته را به انجام طب سوزنی جوان ساز صورت، اختصاص می‌دهد.

درمان چاقی و لاغری

طب سوزنی و گیاهی، راه‌حل قطعی برای کمک به درمان چاقی و لاغری اندام

طب سوزنی برای کاهش وزن بارها زیر سؤال رفته است و باآنکه تاکنون میلیون‌ها نفر از مزایای آن بهره‌مند شده‌اند، بازهم تأثیر واقعی و علمی آن موردتردید قرارگرفته است.

در سال 2012 محققان اعلام کردند که کاهش وزن و از بین بردن چاقی بدون تحمل عوارض جانبی داروهای ضد چاقی می‌تواند از طریق به‌کارگیری طب سنتی چینی به دست آید.

طب سوزنی و طب گیاهی چینی دو جزء اساسی و اصلی طب سنتی چینی هستند.

داده‌های اولیه تحقیقات صورت گرفته بر اساس اندازه‌گیری تغییر در وزن بدن، تغییر شاخص توده بدنی، تغییر دور کمر و محیط باسن و تغییر درصد چربی بدن، جمع‌آوری و تحلیل شد

و مشخص کرد که استفاده از طب سوزنی تأثیر بیشتری نسبت به تصحیح سبک زندگی و استفاده از دارونماها دارد.

بسیاری از بیمارانی که به کلینیک‌های طب سوزنی مراجعه می‌کنند در مورد مزایای طب سوزنی برای کاهش وزن و میزان پایداری و دوام آن سؤال می‌کنند.

در همین زمینه محققان در تحقیقات انجام‌شده به نتایجی رسیده‌اند و تأیید کرده‌اند که بازگشت وزن ازدست‌رفته در گروه کنترل (که طب سوزنی روی آن‌ها انجام نگرفته بود)

نسبت به گروهی که تحت درمان طب سوزنی و طب گیاهی چینی قرارگرفته بودند، مشاهده‌شده است.

طب سنتی چینی روشی برای درمان است که در آن بازیابی سلامت کل بدن و درمان ریشه و عامل عدم تعادل موجود در بدن (که موجب به وجود آمدن مشکل اضافه‌وزن شده)، در محوریت کار قرار می‌گیرد.

به همین دلیل تعجبی ندارد که بدانیم تحقیقات نشان داده‌اند که طب سوزنی اثراتی بلندمدت و ماندگار بر روی بدن گذاشته و کاهش وزن پایدار را به دنبال دارد.

هرگونه عوارض جانبی که در طب سوزنی و طب گیاهی چینی مشاهده می‌شود در مقایسه با روش‌های امروزی و استفاده از داروهای شیمایی مدرن، بسیار ناچیز به نظر می‌رسد.

داروی ریداکتیل اولین بار در سال 2010 به‌عنوان دارویی برای کاهش وزن در بازار رواج پیدا کرد، هرچند که مدتی بعدتر خریدوفروش آن ممنوع شد چراکه این دارو موجب مرگ بسیاری از بیماران شده بود.

علت مرگ این افراد سکته قلبی تشخیص داده شد. این در حالی است که استفاده از طب سوزنی با نقاطی مشخص و تعیین‌شده و همچنین استفاده از طب گیاهی چینی

با داروها و فرمول‌هایی مشخص، چند هزار سال است که رواج دارد و هیچ‌گاه موجب مرگ کسی نشده و یا انجام آن ممنوع نگشته است.

محققین این مطالعه نهایتاً نتیجه گرفتند که ترکیب روش‌های علمی و پزشکی غربی با روش‌های باستانی شرقی چینی می‌تواند راه‌حلی ایده آل را در اختیار انسان قرار دهد و فصلی جدید درزمینهٔ کنترل و درمان بیماری‌های مزمن مانند چاقی و دیابت، بگشاید.

کاهش وزن و لاغری

گیاهان دارویی چینی و طب سوزنی برای کاهش وزن و لاغری بدن

تحقیقات اخیر نشان داده‌اند که طب گیاهی چینی و طب سوزنی می‌توانند چاقی و اضافه‌وزن را از بین برده و روش آن‌ها هیچ‌گونه عوارض جانبی خطرناک مانند محصولات دارویی، ندارد.

مسئله چاقی در 20 سال اخیر دامان بسیاری از مردم چین را گرفته است که علت اصلی آن‌هم رواج مصرف بیش‌ازحد خوراکی‌های چرب و شیرین است.

سازمان سلامت جهانی اعلام کرده است که در حال حاضر 6 درصد از چینی‌ها به مبتلابه بیماری چاقی هستند. برای مبارزه با این مشکل جامعه، دولت چین تغییراتی در سیستم آموزشی ایجاد کرده که در آن ورزش اجباری بخشی از برنامه‌های روزانه در مدارس باشد.

تحقیقات و مطالعات بسیاری بر روی طب سوزنی و طب گیاهی چینی صورت گرفته است که نتایج آن نشان‌دهنده تأثیرگذاری این روش‌های درمانی برای کاهش وزن هست.

برخی از مطالعات بر روی افرادی انجام‌شده است که صرفاً خواستار رسیدن به تناسب‌اندام و بهتر شدن شکل بدن خود بودند،

درحالی‌که حجم عمده‌تر تحقیقات مربوط به کسانی است که برای کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلب و دیابت استفاده از طب سوزنی و طب گیاهی را انجام داده‌اند.

در مطالعه جدیدی که در سال 2013 آغاز شد و هدف آن تخمین میزان سرعت کاهش وزن به‌دست‌آمده از طریق طب گیاهی و طب چینی بود، بیمارستان‌ها داده‌های وزن، قد و دور کمر 50 هزار بیمار را اندازه گرفته‌اند.

با کمک این داده‌ها، محققان متوجه شدند که کدام گیاه‌های طب گیاهی چینی و کدام نقاط طب سوزنی بهترین نتایج را برای درمان اضافه‌وزن در طب سنتی چینی، در پی داشته است.

مؤثرترین نقاط طب سوزنی برای کاهش وزن نقاطی هستند که در پا قرار دارند و به نام زوسان لی (Zusanli) و سانین جیائو (Sanyinjiao) شناخته می‌شوند.

مؤثرتر گیاه هم برای این منظور گیاه هوانگ کین (Huang Qin) یا همان عرقچین و شانژا (میوه زالزالک) هستند.

توجه به این نکته بسیار مهم است که این گیاهان در طب گیاهی چینی به در فرمول‌های به خصوص به کار گرفته شده و به صورت ویژه مطابق با شرایط هر فرد و مشکلی که دارد، با دیگر گیاهان ترکیب می‌شود.

نتایج این تحقیق نشان داد که زمانی که افراد شرکت کننده در مطالعه از گیاهان چینی استفاده کردند 5.8 کیلوگرم کاهش وزن داشته و زمانی که از تحت درمان طب سوزنی قرار گرفتند 4.1 کیلوگرم وزن از دست داده‌اند.

انتظار می‌رود که در صورت ترکیب طب سوزنی با طب گیاهی، نتایج بهترین حاصل شود. البته مطالعه و تحقیق در مورد این مسئله هم بسیار پیچیده‌تر و دشوارتر خواهد بود.