مطلب قبل

خمیر هزارلا

زمان خواندن
کمتر از
1 دقیقه
خوانده شده تا کنون

خمیر هزارلا

September 08, 2015 - 13:32
ارسال شده در:
0 comments

آرد 2 لیوان  

کره 220 گرم  

آب 1/2 لیوان  

نمک 1/2 قاشق چایخوری

طرز تهیه: کره را در دمای اتاق قرار دهید تا نرم شود.

آرد را داخل کاسه ای بریزید و میان آرد را با دست گود کنید سپس آب ، نمک و 1/4 کره نرم شده را به آرد اضافه کنید و آرام مخلوط کنید تا زمانی که خمیر نرمی بدست بیاید ( تا زمانی مخلوط کنید که خمیر چسبنده نباشد ) ، خمیر را داخل کیسه فریزر بگذارید و 1 ساعت در یخچال استراحت دهید.

روی سطح کار مقداری آرد بپاشید ، خمیر را پهن کنید و باقی مانده کره را روی خمیر بریزید و مجدد مخلوط کنید ( خمیر را ورز ندهید ) ، روش ورز دادن خمیر هزارلا با خمیرهای دیگر متفاوت است ، نباید با دست خمیر را بکوبید یا فشار دهید بلکه باید در جهت های مختلف خمیر را تا بزنید، وقتی ضخیم شد مجدد پهن کنید و مجدد تا بزنید ، حداقل 5 بار در هر بار باید این کار را انجام دهید.

خمیر را مجدد داخل کیسه فریزر بگذارید و 30 دقیقه داخل یخچال استراحت دهید ، مراحل تا زدن خمیر را 2 بار دیگر نیز تکرار کنید ( یعنی 2 مرحله دیگر باید خمیر را تا بزنید و استراحت دهید ) ،  با این روش خمیر پوک شده و پس از پخت لایه های خمیر مشخص میشود.

خمیر آماده را میتوانید چند تا بزنید سپس داخل کیسه فریزر بگذارید و تا چند روز در یخچال نگهداری کنید ، این خمیر مناسب برای انواع شیرینی ها مانند زبان ، دانمارکی ، ناپلئونی ، انواع دسر ، انواع غذاها و … است.

برچسب ها: