مطلب قبل
مطلب بعد

كرم كارامل

زمان خواندن
کمتر از
1 دقیقه
خوانده شده تا کنون

كرم كارامل

October 14, 2015 - 14:55
ارسال شده در:
0 comments

شكر 1 پیمانه

شیر 2 پیمانه

خامه 2 پیمانه

تخم مرغ 8 عدد

نمك یک قاشق چای خوری

پودر وانيل يک قاشق چای خوری

آب جوش به مقدار لازم

طرز تهیه: فر را تا 180 درجه سانتیگراد گرم كنید.

نصف پیمانه شكر را داخل ظرف فر کم عمقی بریزید و در طبقه بالایی فر به مدت 5 دقیقه روی حرارت ملایم بگذارید. لبه قالب را با دستگیره بگیرید و در حالیكه شكر در حال ذوب شدن و تغییر رنگ به زرد است، آن را به طرفین حركت دهید. وقتی كه شكر كاملاً ذوب شد و تبدیل به مایعی طلایی مایل به قهوه ای شد، کارامل حاضر است. کارامل را از فر بیرون بیاورید و آن را كنار بگذارید.
شیر و خامه را در یک ماهی تابه بریزید و ماهی تابه را روی شعله ملایم قرار دهید. به آرامی هم بزنید و صبر كنید تا حباب های كوچكی در اطراف ماهی تابه ظاهر شوند، ماهی تابه را از روی حرارت بردارید.
تخم مرغها را در کاسه بزرگ بشکنید باقیمانده شكر، نمك و وانیل را اضافه نمایید و هم بزنید تا كاملا مخلوط شوند. مخلوط شیر داغ را به آرامی به مخلوط تخم مرغ اضافه نمایید و با یک همزن به سرعت هم بزنید.
قالب های کم عمق مورد نظر خود را کمی چرب نمایید (اگر می خواهید از یک قالب استفاده نمایید یک قالب کم عمق و پهن استفاده نمایید) کارامل را داخل ظرف فر بریزید تا به اندازه یک سانتیمتر بالا بیاید. مخلوط کرم را داخل قالب روی کارامل بریزید و تا به اندازه 5 سانتی متر بالا بیاید. قالب را در یک ظرف آب جوش قرار دهید و ظرف را به مدت 45 دقیقه در فر حرارت دهید.
با یك كارد تیز در وسط کرم فرو كنید باید چیزی به كارد نچسبد و مایع کرم سفت شده باشد و گرنه چند دقیقه دیگر در فر بگذارید. قالب کرم کارمل را از ظرف آب جوش بیرون بیارید و در دمای یخچال سرد نمایید.
برای خارج كردن کرم کارامل از قالب یك چاقو بردارید و كارامل را از دور دیواره قالب ببرید. بشقاب سرو را بصورت واژگون روی قالب بگذارید. قالب و بشقاب را برعكس نمایید طوری كه بشقاب در زیر قرار بگیرد قالب را تكان دهید تا كرم باید به آرامی روی بشقاب بیفتد.

برچسب ها: