مطلب قبل

مرغ ترش گیلانی

زمان خواندن
کمتر از
1 دقیقه
خوانده شده تا کنون

مرغ ترش گیلانی

October 14, 2015 - 20:27
ارسال شده در:
0 comments

مرغ یک عدد خردشده

روغن مایع ۶ قاشق غذاخوری

سبزی (گشنیز، جعفری، شوید، تره، خلواش یا نعناع) ۳۰۰ گرم ساطوری شده

پیاز متوسط یک عدد ساطوری شده

سیر تازه یک ساقه ساطوری شده (اختیاری)

لپه ۱۲۰ گرم

تخم‌ مرغ ۲ عدد

آب نارنج یا آبغوره نیم پیمانه

نمک و فلفل به میزان لازم

طرز تهیه:

۱- تکه‌های مرغ را شسته و خشک کنید، سپس کمی نمک روی آنها بپاشید، روغن را در یک قابلمه روی شعله متوسط داغ کنید و هر طرف مرغ‌ها را حدود ۴ دقیقه در آن سرخ کرده، سپس از قابلمه خارج کنید.

۲- کمی صبر کنید تا روغن دوباره داغ شود، سپس پیاز را در آن ریخته و ۵ دقیقه تفت دهید. سیر و سبزی را اضافه کرده و تفت دادن را ۷-۸ دقیقه دیگر ادامه دهید.

۳- لپه را شسته و با کمی آب ۱۵ دقیقه بپزید، سپس آن را آبکش کرده و به خورش اضافه کنید. مرغ را به قابلمه برگردانده و نیم پیمانه آب جوش به همراه آبغوره اضافه کنید. هنگامی که جوش آمد، شعله را کم کرده و خورش را با در بسته یک ساعت بپزید.

۴- نمک و فلفل خورش را اندازه کنید. تخم‌مرغ‌ها را در یک کاسه شکسته و هم بزنید تا سفیده و زرده مخلوط شود، سپس آن را به صورت نواری در خورش بریزید. پس از ۵ دقیقه که تخم‌مرغ بست، آن را با کته یا چلو سرو کنید.

نکات:

۱ – سبزی مرغ ترش شامل گشنیز، جعفری، نعناع و کمی شوید یا تره است. در محدوده گیلان و مازندران از خلواش به جای نعناع استفاده می‌شود. درصد ترکیب سبزی‌ها را برابر گرفته و شوید یا تره را در حد چند ساقه اضافه کنید.

۲- تخم‌مرغ‌ها را می‌‌توانید مانند باقلاقاتق درسته به خورش اضافه کنید.

۳- خورش را می‌‌توانید بدون تفت دادن و روغن تهیه کنید، در این صورت یک قاشق چای‌خوری زردچوبه به آن اضافه کرده و ابتدا پیاز و مرغ را نیم ساعت پخته و کف آن را بگیرید، سپس سبزیجات را اضافه کنید.

برچسب ها: