پرونده تجاوز کارگردان مشهور به دختر 13 ساله بسته شد!

زمان خواندن
کمتر از
1 دقیقه
خوانده شده تا کنون

پرونده تجاوز کارگردان مشهور به دختر 13 ساله بسته شد!

December 04, 2015 - 03:50
ارسال شده در:
0 comments

پس از سال‏ها حاشیه و فرار از مجازاتِ «رومن پولانسکی»، پرونده تجاوز این فیلمساز مشهور به دختری 13 ساله به نفع پولانسکی خاتمه پیدا کرد.

رومن پولانسکی تبرعه شد

دادگاه کراکوف لهستان اعلام کرد که رومن پولانسکی را به آمریکا تحویل نمی‏دهد و جلسه‏ ای هم برای تجدید نظر در حکم این کارگردان صاحب‌نام برگزار نخواهد کرد.  دادستان لهستان با صدور بیانیه ‏ای گفت که قوه دادگستری لهستان به رای این دادگاه احترام می‏گذارد.

وی همچنین اذعان کرد امتناع از بازگرداندن پولانسکی، تصمیمی درست بوده و دلیلی برای برگزاری یک دادگاه دیگر وجود ندارد. این رای به معنای خاتمه یافتن پرونده 40ساله پولانسکی و آزادی او برای زندگی و کار کردن او در کشور لهستان است. رومن پولانسکی لهستانی فرانسوی در سال 1977 دختری 13ساله را مورد سوء‏استفاده جنسی قرار داد.
 

پس از شکایت والدین این نوجوان، ‏ او در دادگاه حاضر و جرمش را پذیرفت. پولانسکی 42 روز را در زندان سپری کرد و سپس در فوریه 1978 به انگلیس و از آن‏جا به فرانسه فرار کرد و هرگز به آمریکا بازنگشت.
 

به نقل از سیمرغ او پس از محکومیت در دادگاه آمریکا به جرم سوءاستفاده جنسی از نوجوانی به نام «سامانتا گایمر»، به فرانسه که شهروند قانونی آن محسوب می‏شود، گریخت و از سال 1978 در پاریس زندگی می‏کند، چرا که فرانسه یکی از معدود کشورهای اروپایی است که مانع استرداد شهروندان خود به آمریکا می‏شود.

برچسب ها: