مطلب قبل
مطلب بعد

کباب کوبیده سنتی

زمان خواندن
کمتر از
1 دقیقه
خوانده شده تا کنون

کباب کوبیده سنتی

July 09, 2015 - 17:20
ارسال شده در:
0 comments

گوشت چرخ کرده 500 گرم

پیاز 150 گرم

زعفران دم کرده 1/2 قاشق چایخوری 

نمک و فلفل مقداری

طرز تهیه:  پیازها را پوست بکنید و بشوید و با دنده ریز رنده کنید سپس پیازهای رنده شده را درون پارچه ای توری بریزید و با دست خوب آب پیاز را بگیرید.

داخل کاسه ای بزرگ پیازهای اب گرفته و گوشت چرخ کرده ( 2 بار چرخ کنید ) بریزید سپس نمک و فلفل و زعفران را اضافه کنید و با دست خوب ورز دهید تا حالتی چسبنده پیدا کند ، پس از آماده شدن مایه کباب را به مدت 2 – 4 ساعت درون یخچال قرار دهید.

برای به سیخ کشیدن ابتدا کاسه ای آب سرد در کنار دست تان قرار دهید ، دست تان را پیش از برداشتن مایه کباب با آب کمی مرطوب کنید ، کمی از مایه کباب بردارید و به شکل دوک دراورید ( ابتدا و انتهای گوشت نازک تر و مرکز ضخیم تر ) و از اطراف شروع به پوشاندن سیخ کنید.

ر انتها وقتی سطح کباب یکدست شد مجدد دست تان را با اب سرد مرطوب کنید و روی سیخ کباب را با دو انگشت ارام فشار دهید ( نیشگون بگیرید ) و با فاصله تمام کباب را شکل دهید ، در پایان کار ابتدا و انتهای مایه کباب را با فشار انگشتان به سیخ بچسبانید ؛ پس از اماده شدن تمام سیخ ها اتش را روشن کنید ( بهترین نوع طبخ برای کباب کوبیده اتش ذغال است اما میتوانید کباب ها را درون فر نیز اماده کنید ).

سیخ ها را روی ذغال بگذارید و با بادبزن شروع به باد زدن کنید ، اتش را ارام و یکنواخت باد بزنید تا زمانی که گوشت خودش را بگیرد ، پس از اینکه گوشت کمی برشته شد دیگر نیازی به باد زدن نیست ، در زمان طبخ کباب ها را چند بار روی هم بزنید تا روغنی که از کباب ها چکیده میشود به خورد کباب ها برود.

نکته: آب پیاز را کامل بگیرید تا کباب تان شل نشود ، بهتر است کباب از گوشت گوسفند یا ترکیب مساوی گوشت گوسفند و گوساله تهیه شود ، گوشت کباب باید دارای چربی متوسطی باشد ، نه خیلی چرب و نه خیلی خشک تا کباب لذیذی داشته باشید.

برچسب ها: