مطلب بعد

کرپ مرغ و پنیر و سبزیجات

زمان خواندن
کمتر از
1 دقیقه
خوانده شده تا کنون

کرپ مرغ و پنیر و سبزیجات

September 28, 2015 - 15:47
ارسال شده در:
0 comments

سینه مرغ 1 عدد  

قارچ خرد شده 2 لیوان   

پنیر پیتزا رنده شده 1 لیوان   

پیاز 1 عدد

فلفل دلمه ای خرد شده 1/4 لیوان   

رب گوجه فرنگی 2 قاشق چایخوری  

ذرت پخته 1/2 لیوان

آرد 1 لیوان   

شیر 1 لیوان   

تخم مرغ 2 عدد 

نمک مقدار لازم   

ریحان و جعفری مقدار لازم

طرز تهیه: داخل ماهیتابه روغن بریزید ، پیازهای خرد شده را اضافه کنید و تفت دهید تا نرم شود سپس فلفل دلمه ای خرد شده ، سینه مرغ خرد شده ، نمک و فلفل را اضافه کنید و مجدد تفت دهید.

پس از تغییر رنگ مرغ ، قارچ های خرد شده ، رب گوجه فرنگی ، ذرت و مقداری ریحان و جعفری خرد شده را اضافه کنید ، تفت دهید تا آب غذا کشیده شود سپس از روی حرارت بردارید و پنیر پیتزای رنده شده را اضافه کنید.

برای تهیه نان کرپ ، تخم مرغ ها را داخل کاسه ای بشکنید و خوب بزنید تا یکدست شود سپس شیر و کمی نمک اضافه کنید ، پس از اینکه شیر به خوبی مخلوط شد کم کم آرد را اضافه کنید و هم بزنید تا مایه صافی بدست آید.

ماهایتابه را چرب کنید و روی حرارت قرار دهید ، مقدار کمی از مایه کرپ داخل ماهیتابه بریزید و ماهیتابه را تکان دهید تا تمام سطح آن بصورت لایه ای نازک پوشانده شود ، کمی که گذشت کرپ را برگردانید تا دو طرف آن بپزد.

درون هر نان کرپ مقداری از مخلوط مرغ و سبزیجات قرار دهید و از دو طرف تا کنید ( مانند لقمه نان و پنیر ) ، پس از اینکه کمی حرارت دید کرپ های آماده را درون ظرف بگذارید و روی آن ها را با جعفری خرد شده تزیین و سرو کنید ، این غذا باید داغ سرو شود.

نکته: از 1 حبه سیر خرد شده هم میتوانید برای مواد داخل کرپ استفاده کنید ، به جای گوشت مرغ از گوشت چرخ کرده یا سویا نیز میتوانید استفاده کنید ، همچنین بجای ذرت میتوانید از نخود فرنگی نیز استفاده کنید.