کوفته تخم مرغ و سوسیس

زمان خواندن
کمتر از
1 دقیقه
خوانده شده تا کنون

کوفته تخم مرغ و سوسیس

July 04, 2015 - 16:41
ارسال شده در:
0 comments

تخم مرغ پخته 5 عدد 

گوشت چرخ کرده 200 گرم 

سوسیس 200 گرم

آرد نخودچی یا آرد سوخاری مقدار لازم 

تخم مرغ خام 2 عدد

جعفری خرد شده 2 قاشق غذاخوری  

نمک و فلفل مقدار لازم

طرز تهیه: سوسیس را چرخ کنید و بهمراه گوشت چرخ کرده داخل کاسه ای بریزید و نمک و فلفل و جعفری خرد شده را اضافه کنید ؛ کم کم آرد نخودچی یا آرد سوخاری اضافه کنید و با دست مخلوط نمایید تا مایه کوفته چسبندگی پیدا کند ( دقت کنید که زیاده از حد آرد اضافه نکنید ).

مقداری از مایه کوفته بردارید و کف دست تان پهن کنید و 1 تخم مرغ آبپز را میان آن قرار دهید و با دست از اطراف جمع کنید تا تخم مرغ داخل گوشت پنهان شود ( تمام تخم مرغ ها را به همین صورت آماده کنید ).

داخل ماهیتابه روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا داغ شود ، تخم مرغ های خام را داخل کاسه ای بشکنید و با چنگال بزنید تا کف کند سپس به نوبت کوفته ها را داخل تخم مرغ بزنید و در روغن داغ قرار دهید تا سرخ شود ؛ پس از سرخ شدن کوفته تخم مرغ را بهمراه سالاد و سس گوجه فرنگی یا هر سس دیگری که دوست دارید تزیین و سرو کنید.

در صورتی که میخواهید از فر استفاده کنید ته سینی را چرب کنید سپس کوفته ها را روی سینی قرار دهید و داخل فر با دمای 200 درجه سانتیگراد به مدت 10 – 15 دقیقه قرار دهید تا بپزد.

نکته ها: در صورت تمایل میتوانید به مایه گوشتی مقداری جعفری خرد شده ، زیره ، تخم گشنیز و یا هر ادویه دیگری که دوست دارید اضافه کنید.